1.5.16

מלכא אדריכלים | מראה מקום - תערוכה

מאת איל עברי

פתיחת התערוכה:
19.5.16
20:00
אני מתכוון להגיע, תבואו גם אתם.

על התערוכה:
מראה-מקום
מראה המקום אשר בשולי הטקסט של החיבור האקדמי, הופך למוקד התוכן ולמרכז תשומת הלב בתערוכה זו. משחק המילים מבטא את הצגת עבודות משרד 'מלכא אדריכלים' בהקשרים תרבותיים ומקומיים רחבים יותר, ומאיר את מקורות ההשראה המובילים את העשייה האדריכלית בו.
התערוכה מציגה פרויקטים שתוכננו במשרד במהלך העשור האחרון, ואשר להם זיקה לשאלות של זהות מקומית, תרבותית והיסטורית. העבודות נולדו מתוך מבט לומד, שואפות לקיים דו שיח עם הפרויקט הישראלי, כמקור השראה ומתוך מחויבות לרצף של תרבות מקומית אותה הוא מייצג.
דו שיח מתקיים גם עם המקום עצמו במובנו הפנומנולוגי, מהווה אתגר של ממש ביישום האדריכלות הניצבת בו ומנסה להפוך לחלק ממנו, אם ע“י ציטוט היסטורי, חומרי או צורני.
בתערוכה מוצגים מקורות ההשראה באופן גרפי דו מימדי, לעומתם - המודלים האדריכליים הפיזים, התלת ממדיים, המייצגים את הפרשנות האדריכלית הקונקרטית למראה המקום.

על המשרד:
מלכא אדריכלים 
משרד מלכא אדריכלים הוקם בשנת 2000 בחיפה ע“י האדריכלים מירב ואייל מלכא.                    
המשרד עוסק בתכנון מבני ציבור ומגורים, מסחר, משרדים ותעשיה בדגש על היבטים של מקומיות, רגישות לסביבה ההיסטורית והתרבותית ומתוך כבוד למסורת האדריכלית הישראלית. בתהליך התכנון משלב המשרד ערכים של פשטות ופונקציונאליות, בהירות ונוחות תפקודית של המבנה ומיישם עקרונות של בניה ירוקה ומודעת אקלים. כל זאת בשאיפה למצוינות בבניה ובאיכות החיים והסביבה.


עבודות המשרד מוצגות בתערוכות בארץ ובחו”ל וכן בכתבי עת מקצועיים, חלקן זכה בפרסים בתחרויות מקומיות ובינלאומיות. בשנת 2005 נבחר המשרד לייצג את העיר חיפה בסדנת אדריכלות בין לאומית שנערכה בברמן, גרמניה, בנושא שיקום אזורי הנמל בעיר. באותה שנה, זכה המשרד (בשיתוף סטודיו גיאוטקטורה) במקום השלישי בתחרות בין לאומית לתכנון מבנה מגורים בר קיימא שנערכה בטוקיו יפן ע“י כתב העת Japan Architect (שופטי התחרות אדריכל סיר ריצ'רד רוג'רס הבריטי ואדריכל טדאו אנדו היפני). בשנת 2006 זכה המשרד (בשיתוף סטודיו גיאוטקטורה) בציון לשבח בתחרות אדריכלים בין לאומית שנערכה במכון הבאוהאוס, דסאו, גרמניה. כמו כן זכה המשרד בפרס ראשון בקטגוריית פרויקטים רעיוניים בתחרות ”פרס פרויקט השנה“ מטעם עמותת האדריכלים, כתב העת אדריכלות ישראלית והאיחוד האירופי בישראל. בשנת 2007 זכה המשרד בציון לשבח בתחרות בין לאומית שאורגנה ע”י כתב העת האמריקני “מטרופוליס” בנושא בניה מודעת אקלים. כמו כן זכה המשרד בשנה זו בפרס ראשון בתחרות עיצוב בינלאומית בנושא פתרונות מים עבור מדינות עולם שלישי שארגנה חברת הייעוץ ההנדסי 'ארופ' הבריטית וארגון הסיוע הבינלאומי .WaterAid בשל הישגים אלו, נבחר משרד 'מלכא אדריכלים' כמשרד האדריכלים הצעירים המבטיח של השנה (2007) על ידי המגזין הכלכלי “דה מרקר” מקבוצת הארץ.

פרסים נוספים בהם זכה המשרד:
2009- ציון לשבח בתחרות לתכנון בניין עיריית אילת, בשיתוף אמסטרדם בן-נון אדריכלים.
2010- מקום ראשון בתחרות לתכנון כיכר העיר חיפה.  
2011- פינליסט, קופנהגן, דנמרק בשיתוף אדר' דר' יוסי קורי - INDEX AWARD 
2012- ציון לשבח בתחרות לתכנון גשר בפארק אריאל שרון, בשיתוף אמסטרדם בן-נון אדריכלים
אדר' מירב ואייל מלכא, בעלי תוארB.Sc  במדעים ו-B.Arch בארכיטקטורה מטעם האקדמיה לעיצוב וחינוך ויצו חיפה ואוניברסיטת ווילס - קארדיף. אדריכל אייל מלכא משמש כמרצה בכיר במחלקה לארכיטקטורה שבאקדמיה לעיצוב וחינוך ויצו חיפה ומנחה בפרויקט הגמר במחלקה. 


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

>>

Related Posts with Thumbnails