16.10.11

אמיצי אדריכלים - בית מגורים | אדריכלות בישראל

אני תמיד שמח לפרגן לאדריכלות טובה, במיוחד אם היא מקומית ועוד יותר אם היא גם בראשית דרכה, יחסית.

משרד אמיצי אדריכלים הוקם בשנת 2002 על ידי יובל אמיצי, בוגר בצלאל משנת 1997- עבד כאדריכל בכיר במשרד עדה כרמי-מלמד אדריכלים ועלי ידי ליחן אמיצי בוגרת בצלאל בהצטיינות משנת 1997-עבדה כאדריכלית בכירה במשרד מייזליץ-כסיף אדריכלים.


הפרויקט: תיכנון בית מגורים על מגרש השוכן בהרחבת מושב צפופה יחסית, ובתקציב צנוע.
ארגון הבית מתבסס על מיקום חדרי השינה בחלקו הקדמי של המגרש הפונה צפונה לרחוב, והפניית החללים הציבוריים לגינה דרומית הנמצאת בצידו האחורי של המגרש.

חתך הבית מתבסס על מפלסים חצויים (split levels): יחידת ההורים ממוקמת במפלס שקוע למחצה. חדרי הילדים יושבים מעליה ומוגבהים חצי קומה ממפלס הרחוב. החלל הציבורי ממוקם בקומת הקרקע שהיא גם מפלס הביניים, ומשום כך “נהנה” מגובה של קומה וחצי – קרוב לארבעה מטרים.
תכנית קומת קרקע
ליחצו על התמונה מעכשיו תקבלו Full Screen+ גלריה

החלל הגבוה מקורה בתקרת בטון שמרחפת כ-60 ס“מ מעל לקירות ההיקפיים באמצעות עמודוני פלדה. התקרה בולטת החוצה מעבר לקו הבניין, וחוסמת קרינת שמש ישירה ומבטים מהבתים השכנים הגבוהים יותר. בין הקירות לתקרה מפריד חלון עליון היקפי
(clerestory window) המבוצע מלוחות זכוכית ללא מסגרת. הזכוכית מוחזקת באמצעות פרופילי U שקועים בתוך התקרה, שקובעו לבטון בעת היציקה כחלק מהתבנית.

מקרא לפרט:

1.    קיר היקפי מטויח.
2.    עמודון פלדה IPB100.
3.    תקרת בטון חשוף גמר קרשים.
4.    פרופיל U שקוע בבטון.
5.    לוח זכוכית.
6.    סף אלומיניום.
7.    אף מים.
8.    בידוד תרמי וחיפוי גבס פנימי.התקרה עצמה נוצקה על תבנית ”קרשים“: לוחות עץ עם דופן אחת מהוקצעת על-מנת שיישבו על הטפסנות באופן אחיד, ודופן שניה לא מעובדת, על-מנת לתת טקסטורה למשטח הבטון.
הקירות הצדדיים הפונים לבתים השכנים אטומים וחסרי חלונות, והפתחים היחידים פונים כלפי הגינה בצידו האחורי של המגרש. למרות זאת, הפרדת התקרה מהקירות יוצרת קשר בלתי-אמצעי עם החוץ מכל מקום בבית, מאירה את החלל ומעניקה לו תחושת קלילות ואווריריות.תכנית תקרות המראה את כיוון הנחת לוחות העץ בתבנית היציקה
אם אתם רוצים לראות עוד עבודות שלהם בקרו באתר שלהם: www.amitzi.com
  

2 comments:

  1. יפה מאוד! גם האתר וגם הפרויקט

    השבמחק
  2. הפרוייקט חכם, נראה אצילי ופשוט ועם זאת רואים ירידה לפרטים וגימורים מושלמים, כמו בפרוייקטים אחרים שמוצגים באתר.
    באמת כיף לפרגן.....

    השבמחק

>>

Related Posts with Thumbnails