7.8.11

שימרי טוסון | The USB Housing Project | פרוייקט גמר 2011| אריאליפו מכילה סיטואציות עירוניות מגוונות הנוצרות כתוצאה מאוכלוסייה מגוונת, סגנונות בנייה שונים, צפיפות מגורים משתנה, קירבה לים ועוד.

דרומה של יפו, לעומת חלקה הצפוני, התפתח מקום המדינה ויצר שינוי מהותי בקנה המידה של השטחים הפתוחים בה. בנייה מפוזרת התופסת שטחים רבים במדינת ישראל, בה השטח מצומצם, יוצרת אזורים בעלי צפיפות נמוכה דווקא במרכזי ערים ופוגעת בהתפתחות תרבות עירונית.

החלשה משמעותית של מרכז עיר בולטת במיוחד בדרום שדרות ירושלים ביפו, שדרה ראשית בעיר מרכזית ביותר בישראל, נקודה אשר יכולה להוות שער אמיתי לעיר יפו, שלא דרך ת”א או בת ים.

מתחמי השיכונים באזור זה עונים למטרה העיקרית של שיכון מהיר וזול. הדירות בשיכון פשוטות וקטנות ביותר והן נותנות מענה לצורך במגורים לכל שכבות האוכלוסייה בעיר.

הבעייתיות של שכונות השיכונים אינם לחלוטין מבני השיכונים עצמם כי אם השטחים הפתוחים הרבים בין הבניינים. חוסר ייעוד והזנחה על ידי הרשויות והדיירים הופכים שטחים אלו למקומות בעלי התרחשות מועטה או חסרת כל תועלת לחיים עירוניים ואף למגורים כפריים.

הפרויקט היינו התחלה של יצירת מרכז עירוני בדרום שדרות ירושלים המהווה כניסה משמעותית לעיר, מחזק את שדרות ירושלים אך לא יוצרת קיר וגב לשיכונים.

מאסות גדולות של בנייה ופונקציות ציבוריות הנמצאות על השדרה נפרסות, מתקפלות ומתאימות את עצמן למרחב חדש בין השיכונים.

הבינוי החדש כולל בית ספר, מסחר לאורך השדרה וכלפי פנים השכונה, משרדים וגלריה.

ככל שהעיר תצליח לערב שימושים ומשתמשים שונים ברחובותיה כך יוכלו אנשים אלו להחיות את השטחים הפתוחים אשר הם לא יותר ולא פחות ממה שהעיר צריכה.

תגובה 1:

  1. כישרון אדיר, ראייה מרחבית מפותחת, דייזנר בנשמה!

    השבמחק

>>

Related Posts with Thumbnails