25.4.11

כשמפעל ומעצב נפגשים

את סיפורם המופלא של המעצב שיר אתר ומפעל עופרטקס למחזור טקסטיל שמעתי לראשונה לפני כשלושה חודשים. מאז אני מספרת אותו לכל זוג אוזניים הנקרות בדרכי, כאילו היה אגדה בעולם העיצוב המקומי, שכן לא בכל יום שומעים על שיתוף פעולה כה פורה והדדי בין מפעל ותיק למעצב צעיר.
בסיום לימודיו במחלקה לעיצוב תעשייתי במכון הטכנולוגי חולון פנה שיר אתר למפעל עופרטקס (על בסיס היכרות מוקדמת). המפעל, שייצר עד כה סמרטוטים ושטיחונים מטקסטיל ממוחזר, היה אי של חשיבה חדשה ליישום הכישרון והאמביציה של שיר אתר, בשילוב החזון והאמונה של צביקה מאיר, איש תעשייה ומנכ"ל המפעל.

שיתוף הפעולה הוליד פיתוח של בד עמיד בלתי ארוג, העשוי סיבים ממוחזרים. סיבי הבד הינם סיבים סינטטיים עשויים פוליאתילן ופוליפרופילן, שאריות ממפעל "ברוש" המייצר שטיחים. במסגרת התערוכה פוסט פוסיל במוזיאון העיצוב חולון, מציג שיר אתר את עבודותיו "גבעות וערימה": מושבים פיסוליים העשויים מהיריעה המלובדת, בשילוב הסיבים המקוריים.

ביום חמישי, 28 באפריל, יתקיים בספריית החומרים ערב עיון המשלב הזדמנות אחרונה לבקר בתערוכת פוסט פוסיל במוזיאון העיצוב חולון, והרצאה מפי המעצב שיר אתר ומנכ"ל מפעל עופרטקס, מר צביקה מאיר. בהרצאה יספרו השניים על שיתוף הפעולה ביניהם, על העבודה עם החומר ועל מחזור טקסטיל.

19:00 - ביקור בתערוכת פוסט פוסיל, במוזיאון העיצוב חולון.
20:30 - הרצאה בספריית החומרים
"גבעות וערימה", עיצוב: שיר אתר. צילום: מיכאל פיש

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

>>

Related Posts with Thumbnails