29.12.10

עצומה להקלות בבחינת רישוי אדריכלות

כל מי שעוקב אחרי השינויים שנעשו בתחום הרישוי האדריכלי יודע עד כמה הנושא מוסדר בצורה קלוקלת.
החל מהאופן בו בנוי המבחן ועד העובדה שאדריכלים שאינם מאמנים יתקשו להעסיק עובדים שלא יוכלו להחשיב את תקופת עבודתם כסטאז'.
במשרדים גדולים יש לאדריכלים שונים תפקידים מוגדרים: זה אחראי לפרטים, זה לתב"ע, קונספט וכו' כלומר העולם עבר כבר לפני כמה שנים להתמקצעות ספציפית ואין הגיון לדרוש מאדריכל צעיר לרפרף על מגוון נושאים רחב כ"כ בתקופה קצרה.

אני מציג פה רק את חלק זעיר מהקרחון  הנושא עוד כואב ועצוב הרבה יותר, נראה שקודם עושים שינויים ואח"כ בוחנים את ההשפעות בקרב קהל היעד.

אני חתמתי, עכשיו גם אתם מוזמנים להביע את תמיכתכם בעצומה:
http://www.atzuma.co.il/archexam/0/2
אספתי מספר ציטוטים מעניינים מהחותמים השונים:
"זמן הבחינה היה קצר מדי ביחס לשאלות הנתונות. הרבה שאלות מוזרות שנראה לי שגם רוב הבוחנים לא יודעים לענות עליהם והקשר בינם לבין אדריכלות הוא מקרי לחלוטין.ולבסוף תכנון 120 יחידות מגורים לא עושים בשעה !! אני בטוח שזה השאיר לרוב הנבחנים 0% של זמן לחשוב באופן יצירתי ולכן רובם בטח עשו פתרונות באנאלים.בחינה שמטרתה היחידה להכשיל אנשים אינה יכולה להיות בחינה מקצועית."
"הבחינה העיונית הייתה ערוכה בצורה גרועה! הנספח של התב“ע הוגש ללא קנ”מ, ללא סימון חלקות, ללא מקרא. שעתיים לאחר תחילת הבחינה נכנס הבוחן לענות על שאלות שזה היה מאוחר מידי... וכבר לא היה ניתן להתייחס להערות שלו. פשוט בושה וחרפה! "
"הבעיה הכי גדולה לדעתי היא חוסר הבהירות בשאלות, מה שגזל המון זמן. אם הבחינה מתבססת על זמן לא ייתכן שחצי בחינה נחכה לתשובות להבהרת השאלה. השאלה שנגעה בבטיחות בבנין המשרדים הייתה מאוד לא ברורה והתכנית שניתנה הייתה בקנ“מ קטן מדי ולא קריאה בכלל."
איור: כלי למדידה-פטנט מ-1915
תודה לאורי

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

>>

Related Posts with Thumbnails