28.3.10

ערך השרידים

http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/19881859.jpg

אנחנו יודעים שלא נישאר כאן לעולמים, זה לא הפחד מאירן האטומית או רעידת אדמה, אני מפחד מההיסטוריה שפשוט חוזרת על עצמה. עמים ואנשים נודדים ממקום למקום והשרידים הנותרים הינם שרידי הבניה הגדולים. המבנה הנטוש מרתק, זוהי ההתמודדות של המבנה עם סביבתו ואיתני הטבע בלי ששום אדם יתחזק אותו, במצב כזה שבו המבנה עומד מול איתני הטבע מובלטות האיכויות המבניות שמחזיקות את המבנה.

http://www.bbc.co.uk/blogs/olympics/berlin89.jpg

http://www.amovingtrain.com/transmissions1/wp-content/uploads/2010/01/berlin-olympics-1936-stadium.jpg

ערך השרידים הוא נושא שהיה בראש עיסוקיו של אלברט שפאר, אדריכל הבית של היטלר. תפיסתו מדברת על היכולת ליצור מבנה שישאר עומד לאורך הדורות החולפים, את ההשראה לכך הוא קיבל מהתבוננות במבניה העתיקים של יוון ורומא שלמרות השנים הרבות שחלפו מאז נפלו האימפריות הם עדיין עומדים על תילם המבני.
החיפוש אחרי היכולת להשאיר מבנים לאורך זמן עומד בהבנה קונסרוקטיבית, המילואה תישחק/תישבר/תתמוטט אבל קווי הבניין הקונסרוקטיבים ישארו עומדים ובעזרת חשיבה כזו ניתן לעצב את הבניין שרידי המבנה לאורך שנים לאחר שנזנח.
עמודים, קורות, תפרים, חגורות, פרופילים, יסודות כל אלו הם האלמטים שעוזרים לנו להעמיד את המבנה, מעניין לחשוב כיצד הם יכולים לעזור לנו לעצב את שרידי המבנה שישארו לדורות הבאים.

ישראל 3125


אולי


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

>>

Related Posts with Thumbnails