23.3.10

עולם ההדמיות, דור הסקטשאפ - חלק א'

עולם ההדמיות האדריכלי הוא רחב יריעה, רב ממדי ובקצב ההתקדמות הנוכחי גם יהפוך ל"רב חושי".
זמן מה שאני, כמו חברי ללימודי ארכיטקטורה, מתנסים ביכולות ליצירת הדמיות,
בודקים תוכנות שונות של יצירת התלת ממד ותוכנות רנדר שונות להפקת ההדמיות.. וכמובן לקינוח תוכנות הפינישים כגון פוטושופ ואפטר-אפקטס של אדובי.
מסתבר, שהדור שלנו "חייב" לדעת את זה, כי זהו היתרון היחסי שלנו על פני עמיתנו הוותיקים.
כיום המשרדים שמציעים עבודה לדור הצעיר והלא מנוסה, מבקשים ידע מוקדם בתוכנות הבסיסיות. השוק יחסית רווי ולמצוא עבודה בתנאים טובים זה לא פשוט בכלל, אך על כך אפרט אולי בפוסט אחר. בכל אופן, אם יש לך ידע בתלת ממד ובהכנת הדמיות, סיכוייך להיכנס למעגל העבודה גדלו משמעותית, על כך מעטים יתווכו.
יש המכנים אותנו "דור הסקטשאפ", ולאו דווקא במשמעות הישירה לתוכנה המדוברת, אלא ככלל - אנחנו עושים דברים נפלאים בתלת ממד במהירות הבזק, לרוב אפילו מבלי להבין מה עשינו, ומה היה "כל כך מסובך".
עולם ההדמיות מתפתח בקצב מסחרר, במספר נתיבים במקביל: הדמיות פוטו-ריאליסטיות, סרטוני הדמיה ועולם מדומה (הלוא הוא ה- Virtual Reality שקצת ירד מהכותרות בשנים האחרונות).

סרטון הדמיה בזמן אמת של משחק מחשב "Infinity: The Quest for Earth", כבר ב- 2006 עשה את פריצת הדרך הטכנולוגית, כיום הדברים נראים אחרת.

מנועי רנדר כמו BLENDER שיכולים לקבל סקריפטים, איפשרו בניית עיר בלחיצת כפתור:

דוגמה נוספת "Pixel City" - והנה לינק לאיך עשו את זה


ואחרון חביב לפוסט זה - LuxRender, אולי הפתרון היחיד החינמי הקיים להדמיות כיום ועומד בסטנדרטים גבוהים.
המנוע קוד-פתוח הנ"ל מגיע עם פלאגאין לסקטשאפ - וניתן להשתמש בו מהגרסה החינמית היות ואין צורך לעשות EXPORT. כך שלסטודנט הממוצע זה יכול להיות פתרון טוב, על אף הצורך ללמוד עוד תוכנה וכל העניינים שלה.
דוגמה להדמיה ב- LUX:
(ניתן ללחוץ על התמונה להגדלה לגודל מיטבי)
לינק להורדת הפלאגאין: SU2LUX - בניגוד לתוכנות רגילות, לא תקבלו התראה כשירד עדכון, לכן צריך מדי פעם להיכנס אליהם לבדוק מה התחדש.
בניגוד לתוכנות רגילות - מנוע הרנדר הנ"ל אינו צריך התקנה. ואפשר להורידו חינם מהאתר שלהם LUX RENDER. וההסבר על איך משתמשים

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

>>

Related Posts with Thumbnails