13.9.09

אדריכלות + קומיקסלתכנן מבנה ממשי ללקוח שחי בעולם וירטואלי נשמע אתגר מעניין, דמות העיתונאי המצוייר טין-טין הגיע למעמד שמגיע לו מוזיאון משלו , לתכנון המוזיאון לגיבור המצוייר נבחר christian de portzamparc הצרפתי.
המוזיאון ממוקם בבריסל אך הוא מנותק מהמרקם העירוני ויושב בתוך חורשת עצים כך שנוצרת תחושה של אונייה שטה במרחב, מוטיב חוזר במסעות של טין טין.ובאותו הנושא , הבלוג CGarchitect הכתיר את עשרת הקומיקסים העירוניים ביותר, כמובן שרוב גיבורי-העל מעדיפים לעבוד בניו יורק אפילו אם היא תחת מסווה שמי כמו - גוטהם סיטי של באטמן שהיא ניו יורק בלילה, ומטרופוליס של סופרמן שהיא ניו יורק ביום.
בקומיקסים ניתן לזהות פריימים מתוך ערים גדולות התופסים גורדי שחקים ומבטים עירוניים מרשימים היוצרים את אווירת הקומיקס, כמובן שמנגד ישנם קומיקסים עתידניים שביצירתם מהווים השראה לגבי העיר העתידית.
עוצמת העיר מועברת בזווית הפרספקטיבה וכמובן בצבעים.

הפוסט המלא

סופרמן על מרפסת של גורד שחקים בעיר מטרופוליס- מקום 8
כנראה שבכל פינה בעיר הזו ישנו תא טלפון ציבורי
urbicand - גריד קוביות תלת מימדי בחללי העיר - מקום 7

גוטהם סיטי - חיי לילה סוערים עם באטמן וג'וקר - מקום 6Hell's London - תקופת לונדון ההיסטורית - מקום 3מגה סיטי - המאה ה22 - מקום 1Radiant City - הגיבור מזכיר במראה את לה קורבוזייה - מקום 10Daredevil’s New York- שימוש בארבעה צבעים בלבד - מקום רביעי
הקומיקס chris Ware's Chicago מציג גישה מאד אדריכלית לקומיקס וניתן לראות אקסונומטריות מפוצצות , חתכים שקופים ומבנים המוצגים בתלת מימד, מקום 2אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

>>

Related Posts with Thumbnails