4.4.13

תלוי בתרבות
תמונה אחת עם שני אייקונות מדיספלינות שונות בתרבות הבריטית.

ביתן ה The De La Warr Pavilion בתכנונו של האדריכל אריך מנדלסון הינו אחד המבנים החשובים ואייקון מובהק למודרניזם באנגליה, במסגרת תערוכת אמנות לחגיגות האולימפיאדה בלונדון הציב האמן Richard Wilson אוטובוס על גג המבנה, זהו לא סתם אוטובוס, אוהבי הקלונוע שבנכם יזהו את האוטובוס, גם הוא נחשב לאייקון חשוב בממלכה, זהירות ספויילר - הסצנה לקוחה מהסרט 'הג'וב האיטלקי' משנת 1968 - חבורת שודדים בריטים מתכננת לבצע שוד זהב גדול מהעיר טורינו באיטליה, הסרט מגולל את סיפור ההכנות לשוד ואת אקט הגניבה עצמה. חלקו האחרון והמלהיב של הסרט הינה סצנת ההימלטות של השודדים לאחר שגנבו את הזהב, המרדף המפורסם מתבצע כאשר השודדים נוהגים בשלוש מכוניות מסוג מיני קופר עד אשר הם יוצאים מהעיר ומעלים את המכוניות לאוטובוס תוך כדי תנועה.
שיר הנושא של הסרט מתחיל להתנגן ברקע כאשר חבורת השודדים עושה דרכה למקום מחבוא בשוויץ, הנסיעה מתבצעת בציר ההררי מושלג , "הנה חברה עם כושר הישרדות עצמית" שר הזמר כאשר באחד העיקולים תוך כדי נהיגה פרועה מחליק האוטובוס ומאבד אחיזה, סצנת ההסיום של הסרט כאשר האוטובוס תלוי מתנדנד על צוק כאשר בתוך האוטובוס נמצאים חבורת השודדים והזהב הגנוב.
האמן ריצרד ווילסון לקח את הפריים מסיום הסרט והעתיק אותו לגגו של המבנה בסאסקס מציג מפגש 'על הקצה' בין מופעים מיוחדים בתרבות הבריטית.ועוד עבודה של ריצרד ווילסוןאין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

>>

Related Posts with Thumbnails