10.2.13

חוות הברון - זכרון יעקב - טיול רשומים ינואר 2013


אתם מכירים את הבניין הזה מנסיעה בכביש החוף, מבט לעבר הרי זכרון-יעקב ומיד מבחינים במלבן לבן המונח בברוטליות על מצע ההרים הצבוע ירוק. למרות הופעתו הקשה ישנו ניסיון לריכוך הדיסוננס הקשה שבין הבנוי לטבע בעזרת חתך ירוק המופיע בין טרסות המבנה.
חוות הברון תוכננה על ידי האדריכל יהודה פייגין בתחילת שנות השמונים כמלון דירות, רגע לפני עידן חופשות ה'הכל כלול' ולאור ההצלחה של 'בית מבטחים' נראה היה כי השקעה שכזו כדאית באזור.
עשרים שנה לאחר הקמתו המקום נראה שומם ונטוש, ההפתעה מגיעה שמתחילים להסתובב במבנה ומגלים כי הדירות מאוכלסות בחלקן ואנשים מסתובבים בפרוייקט.

מבט למבנה המרכזי

מבט מהרחבה הגדולה לעבר הטרסות

מבט רוחבי למערכות התנועה במבנה

אדריכלות ה'מגה סטרוקטורות' בארץ נכנסת גם היא תחת קטגוריה 'דברים מביישים משנות השמונים', המסה הבנויה בחוות הברון הופרדה מהקרקע ובין הבנוי להר נבנו מערכות תנועה של טרסות ומדרגות.

מבט לעבר 15 הקומות היושבות מעל ההר


נראה כי מתוך 150 יחידות הדיור במבנה כ 50% מאוישות, הדיירים סובלים ממבנה מוזנח ומחוסר טיפול בתחזוקה השוטפת. מיקום המבנה מעולה, בחצי הדרך בין תל אביב לחיפה,זכרון יעקב נחשבת לנדל"ן יוקרתי, כך שרוב הפרמטרים אמורים לגרום למבנה הזה להצליח ולהיות מבוקש נדל"נית. נראה לי שכמו במספר מקומות גם כאן, האדריכלות הביסה את כלל הפרמטרים המנצחים.

תיבות הדואר

מבט בחריץ הירוק במרכז המבנה
אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

>>

Related Posts with Thumbnails