11.3.12

נעה בירן ורועי טלמון | WINTER GARDEN

WINTER GARDEN הינו מיצב זמני תלוי מקום שהוקם בינואר 2012 בעיר ויניפג, קנדה. המיצב הוקם על נהר האסיניבוין (Assiniboine)הקפוא, אשר עובר במרכז העיר והופך להיות מסלול החלקה על הקרח עבור כל תושבי העיר

.

21 העצים מהם מורכב המיצב מאורגנים בגריד המאזכר חורשה ומייצרים דימוי סוריאליסטי של עצים הנטועים במרכז הנהר. הבחירה להשתמש דווקא בעצים, כמשהו אשר נטוע בקרקע ומתקשר למושגים של אדמה וטריטוריה, נועדה ליצור את הקונטרסט עם מיקומם בלב ליבו של נהר, על גבי שכבת הקרח הדקה.

דימוי זה מבקש לבטא את הייחודיות של מים זורמים ההופכים לקרקע מוצקה בתקופת החורף. בכך, שטחים שלמים מתווספים באופן זמני למרחב העיר ולשימושה – שטחים לפעילות וצירים לתנועה אשר קיומם מתאפשר רק בזמן זה.


מיקומו של המיצב לאורך מסלול ההחלקה מאפשר לחוות אותו לא רק כדימוי אלא כמקום פעילות. כגן משחקים בו ניתן לשחק וכמקום מפגש המייצר אירוע לאורך הציר הלינארי של המסלול.

העצים בהם נעשה שימוש לצורך הקמת המיצב הינם עצים מתים ששטחי גידולם הוצפו. שימוש חוזר בצורתם המקורית ליצירת נוף עירוני במרחב הציבורי של העיר.

ההשראה לרעיון עלתה בעקבות ביקור בויניפג בשנה שעברה, בעקבות זכייה בתחרות “warming huts - Arts + Architecture competition on ice” 2011, לתכנון בקתות מנוחה והתחממות עבור המבקרים במסלול ההחלקה. במסגרת התחרות, זכתה ונבנתה הצעתם של טלמון-בירן לעיצוב הבקתות. הבקתה שבעיצובם, הנקראת WOODPILE, בנוייה מקונסטרוקציית פלדה המכילה עצים להסקה. השימוש בעצים לצורך הדלקת אש באח שבמרכז הבקתה משנה את חזות המבנה לאורך הזמן.

talmonbiran.com

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

>>

Related Posts with Thumbnails