24.12.11

תחרות פתוחה (גם לסטודנטים) | שנגחאי 2012תחרויות אדריכליות צצות כל הזמן, רובן אינן פתוחות לסטודנטים בד"כ, תחרות מאתגרת שנפתחת בקרוב בשנגחאי היא:  Re-Thinking Shanghai 2012התחרות, המאורגנת ע"י משרד 10design, פתוחה לסטודנטים, אדריכלים ואפילו אמנים. מטרת התחרות היא לקדם ולהרחיב דיאלוג על החשיבה הירוקה באסיה. אתר התחרות ממוקם בשנגחאי, סין.
מפת אתר התחרות


אחד הדברים שמייחדים תחרות זו הוא שהזוכה בה יקבל 3 חודשים לפתח ולקדם את הפרויקט במשרדי 10design בשנגחאי או הונג-קונג. 10design הוא משרד שהוקם לפני כשנה וקצת (!) ע"י 5 בריטים שאפתנים שעבד יחדיו במשרד RMJM המוכר קצת יותר והתעסקו בעשור האחרון במגוון פרויקטים במזרח, רבים מהם לאולימפיאדת בייג'ין 2008.

Capital Gate של RMJM שזכה בפרס מבנה מסחר\עירוב שימושים של 2011 ע"י Cityscapeglobal

חבר המושבעים אשר יבחר את הפרויקט המנצח מורכב מעורכי מגזינים יוקרתיים לעיצוב ואדריכלות, אנשי אקדמיה וכן אדריכלים ומעצבים. פרויקטים נבחרים שיתקדמו בשלבי התחרות יוצגו בתערוכות בבייג'ינג ובשנגחאי ובנוסף באוניברסיטאות וגלריות ברחבי העולם.
מגדירים עצמכם "מעודכנים"? - מגזין eVolo  נעים להכיר

מטרת התחרות היא לעצב חזון\הצעה להתערבות אדריכלית בר קיימא לאורך נהר סוז בשנחאי. מיקומו של האתר שנבחר יכול להיות בכל מקום לאורך הנהר סוז כל עוד זה בתוך שנחאי. הפרויקט חייב להתפרש על שטח של 150,000 מ"ר לפחות. הפונקציות הנן מבני ציבור, מגורים, משרדים ומסחר. הפרוגרמה תקבע ע"י המתחרים
Dalian Libray של 10design - פרס יוקרתי לפרויקטים שלא נבנו 2011 (בתחרות זכה פרויקט אחר)

צוות השופטים מעוניין בפתרונות אשר מתייחסים לנושאים ברי-קיימא כגון חשמל, ניקוי זיהום אוויר ומקורות מים. נושאים נוספים אשר מבקשים התייחסות מיוחדת הם שימוש בחומרים חדשניים, בינוי בגאומטריות ייחודיות, וכן ניצול מקסימלי של השטחים הירוקים באתר.
הדמיה מתוך הפרויקט של עודד נרקיס בשנגחאי  (אני עזרתי)
לפני חודשים ספורים הצגתי לכם את "נגיעה קטנה שינוי גדול" - פרויקט הגמר של עודד נרקיס, בוגר הבי"ס לאדריכלות באונ' ת"א, פרויקט שעוסק בחידוש ושימור הגטו היהודי בשנגחאי. במהלך השבוע הקרוב אציג פרויקט גמר נוסף אשר עוסק אף הוא בחידוש עירוני בשנגחאי.  לחצו כאן והישארו מעודכנים.


שנגחאי על גבי הפרויקט של BIG (שווה ביקור)


[בונוס] ניתוח (וסאונד) מעולה לפרויקט בשנגחאי - דוגמא לכיווני מחשבה מקוריים.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

>>

Related Posts with Thumbnails