23.8.11

תגית כלימור -Facity

תערוכה חדשה של תגית כלימור בבית האמנים בת"א.

מעט חומר למחשבה:
הרשת הפכה להיות חלק אינטגראלי בחיינו, כמקור אין סופי לרקימת קשרים, לביטוי אישי, למידע להחלפת דעות, להתארגנות קהילתית, לקידום רעיונות ולבניית שינוי בחיינו . בידנו נתונות אפשרויות מרובות בדבר אופי המעורבות, רמת השיתוף, בחירת חברים ומינון הזמן. בין הממשי לווירטואלי.  הרשת מעמידה בפנינו מרחב אפשרויות עתיר עניין בתכניו ודימויו ונותנת במה למגוון ויצירתיות.  בתוך עולמות רבים, המתקיימים בו-זמנית, נתונה בידנו בחירה מתמשכת בין חיפוש הקול האישי לבין סחף  אחר משבים אופנתיים, בהם אובד הקול הייחודי בצל עוצמת הציווי החברתי של הרשתות . מתוך קטלוג התערוכה


המיצב מדמה סביבה עירונית עכשווית ועוסק במפגש של העיר הפיזית והאנשים החיים בה עם מערכת הקשרים ברשת האינטרנט. שמה של התערוכה, המציגה מיצב רב-תחומי בתלת-ממד, מולטימדיה ווידאו, משלב באופן גרפי את הלוגו שלFacebook  עם העיר–  City.

התערוכה מעוררת את השאלה על התפתחות אופייה של התקשורת בין אנשים – מתקשורת ממשית, טבעית, פנים אל פנים, לתקשורת המאפשרת להכיל רבדים נוספים באישיותנו ולהציג גם את משאלותינו הכמוסות. המיצב, המתפרס בחלל התצוגה כולו, הוא ייצוג אבסטרקטי של עיר. זוהי עיר אינטנסיבית, הממחישה הן את הצפיפות על פני הגלובוס ואת שינוי קנה המידה הסביבתי שלנו והן את מערכת הקשרים הווירטואליים שלנו עם העולם, שיש להם קיום נפרד מהממד הפיזי.


העבודה מתכתבת עם טקסטים של Jorge Luis Borges החוזים תקשורת בעלת ממד אין-סופי, תקשורת שסדר חלקיה משתנה, ועם כתבים שלItalo Calvino  העוסקים בקשרים הפואטיים בין אנשים ובמורכבותם, קשרים שעוצמתם מביאה את הממד הפיזי של העיר לידי התפוררות.

תבואו יש מה לראות.

פתיחה:
25.8.11 יום ה' בשעה 19:30
בית האמנים ע“ש יוסף זריצקי, תל אביב.
רחוב אלחריזי 9

נעילה: 17.09.2011

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

>>

Related Posts with Thumbnails