5.7.11

קורס סולאר דקטלון

אני שמח לבשר על התארגנות להקמת נבחרת ישראל של הדקאטלון הסולארי לשנת 2013. בשלב הראשון יתקיים קורס קיץ שמטרתו מתן כלים ראשוניים והתחלת חלופות תכנון לקראת שלב קדם התחרות באוקטובר. במסגרת הקורס אתן הרצאה על העבודה שלנו על הReVolt House, המתחרה בתחרות של שנת 2012, והוא באמצע תהליך התכנון.


קורס סולאר דקטלון

מלווים אקדמים: חן שליטא, דר. יוסי קורי

מועד פתיחה: 19 יולי 2011, מועד סיום: 25 אוגוסט 2011


המלווים בקורס הינם בעלי ידע רב בתחומים של אנרגיה, מערכות, ארכיטקטורה ירוקה, וארכיטקטורה מדברית. הם יעניקו בסיס להבנת המושגים הבסיסיים בתחומים אלו, ויכוונו את קבוצת הסטודנטים לגיבוש הקונספט התכנוני וההנדסי, כמו גם יטפלו באספקטים האירגוניים, והתקציביים של התחרות. הקורס יועבר כקורס קיץ, יכיל מספר הרצאות פרונטליות ע"י מנחים, מספר הצגות ועבודות מחקר של הסטודנטים, ויסתיים בסדנת תכנון מעשית בקבוצות שתבחן בעזרת סימולציות אנרגטיות מספר חלופות לגיבוש חלופה מובילה להגשה.

קורס Solar Decathlon

מטרת העל: גיבוש חלופה מובילה שתתקבל לשלב הגמר בתחרות

מטרות נוספות:

1. חקר ויישום טכנולוגיות המאפשרות בניה יעילה מאד מבחינה אנרגטית וחסכון במים.

2. הכרות עם כלי תכנון וסימולציה אנרגטית.

3. העמקת והרחבת ההבנה במושגים וידע כללי בתחום

השתתפות בקורס מקנה:

1. סטודנטים שיבחרו לקורס יזכו להימנות בקבוצה איכותית של סטודנטים, אנשי סגל ואנשי מקצוע מהשורה הראשונה בבניה ירוקה שמתמודדת על העפלה לשלב הגמר בתחרות היוקרתית.

2. במידה והקבוצה תעלה לגמר, יוכלו הסטודנטים המשתתפים להמשיך את מסלול התחרות לאורך שנתיים עד להשתתפות.

3. ההשתתפות ב-Solar Decathlon מקנה מוניטין בין לאומי המוכר בצפון אמריקה, אירופה והמזרח הרחוק, ומזכה את המשתתפים בהכרה בין לאומית שתתרום להם רבות בהמשך דרכם.

קהל היעד-הקורס פתוח לסטודנטים להסמכה, ומוסמכים ממספר מוסדות אקדמיים ישראליים, היכולים לתרום להשגת המטרה, והמעוניינים להתמקצע בתחום של בניה ירוקה.

דרישות קבלה

יתקבלו סטודנטים העומדים בתנאים הבאים:

1. ממוצע ציונים גבוה מ-85.

2. ראיון קבלה

3. המלצת המוסד האקדמי השולח

4. עדיפות לסטודנטים בעלי שליטה באחת או יותר מתוכנות: REVIT, RETScreen, ECOTECT, Energy Plus, Flovent , Climate Consultant

מתכונת הלימודים

1. 44 שעות - 4 מפגשים בימי שלישי של 5 שעות, וסדנא מסכמת של 24 שעות במהלך 3 ימים.

2. יתקיימו מפגשים גם במוסדות אקדמאים שונים אנשי סגל, מרצים, ומנחים בקורס– פרופ. אריה נשר, אדר. חן שליטא, דר. יוסי קורי, פרופ. גרשון גרוסמן, דר. יאשה גרובמן, מהנדס יהושפט אהרוני, אדריכל ערן קפטן, דר. רבקה ויטל, אדר. איתי כהן, אדר. רותי רון, ליאור אקנין, עידו מגן.

עלות התכנית- ללא עלות.

מקום הלימוד- היחידה ללימודי המשך של הטכניון- בית הדר דימול, ז'בוטינסקי 1, רמת גן וכיתת המחשבים בשנקר.

התוכנית תפתח בתאריך 19 ליולי ותתקיים בימי ג' בין השעות 10:00- 13:00, 14:00- 16:00.
סדנא מסכמת תערך ב-16, 17,18 באוגוסט, שעות 9:00- 17:00.

יום ראיונות- 12/7/2011 בשעות 9:00-13:00

לייעוץ, מידע מנהלי והרשמה - ניתן לפנות למרכזת התוכנית, גב' ליאת שחם, בטל': 03-6966662, שלוחה מס' 5 דוא"ל: liatsh@technion.ac.il או לד"ר יוסי קורי - gooda@shenkar.ac.il

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

>>

Related Posts with Thumbnails