18.8.10

חידוש/ תיעוד/ שימור מגדלי המים בישראל


התחרות:
סטודנטים לאדריכלות ולשימור מכל מוסדות הלימוד בארץ ואדריכלים צעירים עד גיל 40, ביחידים או בקבוצות, מוזמנים להגיש הצעות רעיוניות לעיצוב של מגדל מים קיים לבחירתם, פעיל או לא פעיל, תוך יציקת תכנים חדשים למבנה באופן שיתרום לצרכי הקהילה המקומית. מטרת התחרות הינה לחשוב מחדש את עתידה של סדרת נקודות ציון אלו המאפיינות את המרחב הישראלי הכפרי והעירוני.
צילום: רודי ויסנשטין, הצלמניה
במסגרת התחרות, יגישו המשתתפים תיק תיעוד אשר יכלול מסמכים היסטוריים, תיעוד אדריכלי ודימויים שיתארו את המגדל בהקשרים פיזיים ותרבותיים. תיקי התיעוד וההצעות יפורסמו באתר האינטרנט של התחרות שיהווה מקור ידע ציבורי ראשון מסוגו בנושא. תיקי תיעוד והצעות עיצוב נבחרות יוצגו בתערוכה וכנס שיערכו בנושא באקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל.
‎התחרות הינה בארגון האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל ובחסות קרן פרסים של אוניברסיטת קליפורניה - ברקלי, איקומוס ישראל והמועצה לשימור אתרים. 
צילום: רודי ויסנשטין, הצלמניה
לפרטים נוספים בקרו באתר המושקע והיפה של הפרויקט:


עיצוב של siteunspecific

הערה למטרד
לצערי לא יהיו תמונות כיוון שמישהו באתר החליט שכדי לקבל אישור לשימוש בתמונות צריך לשלוח מייל והוא ציין זאת פעמיים ומאוד במופרש, אין לי סבלנות לנסח ולשלוח מייל, אם בא לכם לראות תמונות כנסו לאתר.
ברור לי שבבסיס הם צודקים אבל זה כ"כ מטריד שפשוט לא יהיו תמונות.
רוברט דאג לתקן את העניין לשביעות רצון כל הנוגעים בדבר. עכשיו נותר לכם לאחר ההתרשמות הראשונית מהתמונות הנוסטלגיות להיות יצרתיים ולהרשם, עדיף בסדר הפוך.
אם יום אחד תקימו לעצמכם אתר אינטרט עשו טובה שלא יהיה בפלאש ואל תציקו לאנשים שרוצים להשתמש בתמונת שלכם, לרוב זה רק לטובתכם. אני מניח שהם יאשרו לי אבל בשבילי זה כבר יהיה מאוחד מידי.
צילום: רודי ויסנשטין, הצלמניה

אהבתי !
כבר כמה ימים אני שומר את הפוסט הזה ברידר שלי כ-  Keep unread, פוסט איכותי ומלומד אודות Protocol Architecture שכתב איתן מן בבלוג המהנה של    siteunspecific
עכשיו מצאתי סיבה לפרסם אותו.

ציטוטים נבחרים:

(הפרויקט)"...מנסה לגבש תוכניות עירוניות עתידיות, תוך התבססות על מסמכים פיקטיביים שהם יצרו או מצאו. המסמכים שעליהם התבסס הפרויקט יוצרים נרטיב שמכתיב אחר-כך את התכנון."


"ה"תיעוד" בעבודה מייצר סיפור אודות קונספירציה כלל עולמית שקושרת בין בניינים ריקים בעיר לבין פרויקט מדעי מפוקפק לשלוט בתנועות טקטוניות של כדור הארץ. הבניינים האטומים והריקים שהם חלק מנוף עירוני מציפים תחושות של איום ופרנויה עירונית."


"התוצר הסופי מוצג באמצעות תוכניות והדמיות תלת-מימדיות, כמיטב המסורת של הצגת פרויקטים אדריכליים, הוא פחות מסקרן מהארטיפקטים שיוצרו במהלך העבודה. אולי משום שהוא מציע "תמונת-עולם" סופית במקום הפאזל המסקרן והמאיים שמתואר במסמכים- במחברת ובמפה. בכך גם אפשר שוב לראות את ההשטחה שפרויקטים אדריכליים עוברים כאשר הם נאנסים להופיע ולהסביר את עצמם באמצעות אותן תכניות והדמיות שתמיד רואים."

למרות שזאת אחלה הדמייה

חומר למחשבה
לטעמי הציטוט האחרון שמופיע כאן ובסופה של הכתבה אוצר בתוכו תובנה כואבת ונכונה על אדריכלות פוסטרים.

לכתבה המלאה בקרו פה.

עוד אחד מ-siteunspecific שאהבתי וגרם לי לחשוב: תכנית אלטרנטיבית לבית חנינא    
הפרויקט מגדל המים מבטים חדשים ביוזמתו המבורכת של רוברט אונגר
פירגון וסימפתיה גדולה: אדריכלית דנה קורן מעמותת האדריכלים (תודנה)

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

>>

Related Posts with Thumbnails