27.5.10

לא כל יום מוזיאון חוגג יובל - טיקוטין חיפה, מוצ"ש הקרובמוזיאון טיקוטין לאמנות יפנית בחיפה, המוזיאון היחיד במזרח התיכון לאמנות יפנית חוגג יובל להיווסדו. לפני חמישים שנה במאי 1960, נפתח לראשונה המוזיאון היפני לקהל.
המוזיאון מוקדש לשימורם ולהצגתם של חפצי אמנות יפניים, באוסף המוזיאון כ-7000 פריטי אמנות: ציורים, הדפסים, רישומים, ספרים מעוטרים עתיקים, קרמיקה, פסלונים מיניאטוריים, עבודות לכה ומתכת, חרבות עתיקות וחפצי אמנות שימושית מהמאות ה19-17, וכן אוסף של אמנות יפנית מודרנית. (לקריאה נוספת בויקיפדיה)


חגיגות היובל ייפתחו באירוע חגיגי שייערך במוצ"ש ה-29 במאי 2010 במוזיאון, בהשתתפות שגריר יפן בישראל.

במסגרת האירוע ייפתחו תערוכות חדשות: "אוצרות מוזיאון טיקוטין", ו:"רכישות חדשות II' שאוצרת ד"ר אילנה זינגר, האוצרת הראשית של המוזיאון. בנוסף תיחנך תצוגה מיוחדת על חייו ועבודתו של מייסד המוזיאון פליקס טיקוטין, אוצר: ירון בורנשטיין, נכדו של טיקוטין. האירוע החגיגי ילווה במופע ייחודי ומרהיב של מתופפים יפנים על תופי ענק.* בקיץ ייערך במוזיאון, פסטיבל קולנוע יפני בשיתוף עם סינמטק ת"א וסינמטק חיפה, ויתקיימו סדנאות וכיתות אמן למבוגרים וילדים בסופי שבוע, שיעבירו אמנים ומומחים לתרבות יפן מהארץ ומחו"ל בנושאים שונים, ביניהם: מחול בוטו, קליגרפיה, סידור פרחים, בישול יפני, שזה, לכל הדיעות, נשמע מעולה.**התמונות מתוך פנים המוזיאון נלקחו מהפליקר של דן שמעוני כיוון שלצערי לא מצאתי את התמונות שאני צילמתי שם בביקורי האחרון..

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

>>

Related Posts with Thumbnails